Druk cyfrowy

Druk cyfrowy czy offsetowy?

To pytanie zadaje sobie wielu klientów, którzy decydują się na zamówienie w drukarni. Jako że nasza wiedza na temat tak jednego, jak i drugiego procesu na ogół jest bardzo ograniczona, nie dziwi też to, że nie wiemy, na jaką technologie postawić. Jeżeli także i ty zmagasz się z takim problemem mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi będą dla ciebie przydatne. Kiedy i na jaką technologię w związku z tym postawić?

Czas realizacji

Jeżeli pod uwagę mielibyśmy wziąć czas realizacji i zależy nam na tym, aby nasz projekt został wydrukowany od ręki, na pewno lepiej postawić jest na druk cyfrowy, gdyż ta metoda ułatwia pracę z materiałami przeznaczonymi do druku na ostatnią chwilę. Poza tym dodajmy tutaj jeszcze, że druk cyfrowy pozwala na personalizację wydruków, co możemy rozumieć przez zmienne dane, na przykład dotyczące imienia, nazwiska czy nazwy firmy na każdym wydruku.

Duża ilość egzemplarzy

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jednak wtedy, kiedy zależy nam na druku większej ilości egzemplarzy, jak to ma miejsce choćby przy wydruku ulotek czy wizytówek. Wówczas znacznie lepiej sprawdzi się druk offsetowy. Charakteryzuje się on tym, że jego przygotowanie trwa dość dużo czasu, a dodatkowo pociąga za sobą spore nakłady finansowe, ale rekompensują się one przy dużych nakładach. Druk offsetowy sprawdzi się przy katalogach, plakatach czy ulotkach.

2 comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *