drukarnia stacjonarna

Czym różni się drukarnia stacjonarna od internetowej?

Jako że drukowanie wszelkich materiałów jest dziś bardzo powszechne i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić, a jeżeli nawet to raczej powszechność druku będzie jeszcze większa, nie dziwi szczególnie to, że na polskim rynku drukarni nie brakuje. Jeszcze parę lat temu, aby takiej firmie zlecić projekt wydruku, musieliśmy udać się do jednej ze stacjonarnych drukarni, która następnie zlecenie to realizowała. Jak ta sprawa wygląda dziś, kiedy poza drukarniami działającymi w trybie stacjonarnym wyróżnimy jeszcze drukarnie internetowe?

Tryb zamówienia

Zacznijmy od trybu składania zamówienia, o którym co nieco wspomnieliśmy już wyżej. Otóż wiemy już, jak wygląda to w drukarniach stacjonarnych. Przejdźmy teraz to tych internetowych. W tym przypadku nie ma, bo i oczywiście nie może być konieczności wizyty w takiej drukarni. Wszystko odbywa się tutaj za pośrednictwem sieci, choć możliwy jest także kontakt telefoniczny. Sam projekt, jeżeli już go posiadamy, przesyłamy na adres drukarni za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zazwyczaj w ten sposób prowadzona jest także konwersacja pomiędzy firmą a klientem.

Odbiór

Zmiany występują oczywiście także w procesie odbiory zamówienia. W drukarniach stacjonarnych musimy je zazwyczaj odebrać osobiście, co przy mniejszym nakładzie i druku małoformatowym raczej problemu nie sprawia. W przypadku drukarni internetowych zamówione egzemplarze niezależnie od wielkości i ilości docierają do nas za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Zalety

Jeżeli mielibyśmy coś wybrać, na pewno w pierwszej kolejności postawilibyśmy na hurtownie internetowe. I to nie tylko ze względu na większą wygodę w całym procesie realizacji zamówienia. Otóż nie można przejść obojętnie obok faktu, że zamówienia w nich są realizowane w trybie natychmiastowym, co znaczy tylko tyle, że gotowy produkt otrzymujemy już po kilku dniach. Uwagę powinniśmy zwrócić także i na niższą cenę świadczonych przez takie drukarnie usług. Jako że konkurencja w tej branży w sieci jest bardzo duża, klientów próbują one przekonać właśnie niższą ceną.

3 comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *